Serdecznie witamy

Zamierzeniem naszym jest przedstawienie na niniejszych stronach informacji służących przede wszystkim osobom nie mającym stałego kontaktu z prawem oraz organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości.


Staramy się przybliżyć specyfikę pracy prokuratora jako rzecznika interesu publicznego i pokrzywdzonych przestępstwem. Zamierzamy upowszechniać wiedzę o zadaniach prokuratury i jej działalności. Włączamy się w dyskusję nad jej przyszłością, przedstawiając publikacje różnych autorów zawierające propozycje zmian jej ustroju, jak również wskazujemy obowiązujące w tym względzie standardy międzynarodowe. Chcemy także by osoba pokrzywdzona przestępstwem znalazła na naszych stronach podstawowe wiadomości o swoich prawach i o sposobie ich dochodzenia. Ofiarom przemocy przedstawiamy porady i informacje gdzie mogą się zwrócić o pomoc. Prezentujemy także pomocne dla osób pokrzywdzonych wzory pism procesowych. zamieszczamy ponadto informacje o prawach i obowiązkach innych uczestników postępowania karnego. Opisujemy w serwisie rzecznika prasowego prowadzone w okręgu świdnickim sprawy będące w zainteresowaniu opinii publicznej oraz komunikaty o poszukiwanych przestępcach. Liczymy, że zawarte na stronach internetowych informacje okażą się pomocne studentom prawa. Wyrażamy nadzieję, że treści zawarte na naszych stronach przyczynią się do zrozumienia roli i zadań prokuratury oraz staną się pomocą dla poszukujących informacji osób zainteresowanych problematyką przestępczości oraz pokrzywdzonych przestępstwem.
dodano: 2017-03-31, godz. 08:31:02

INFORMACJA Z OTWARCIA OFERT

Budowa windy osobowej w budynku Prokuratury Okręgowej w Świdnicy przy ul. 1 ...


dodano: 2017-03-30, godz. 10:50:05

INFORMACJA Z OTWARCIA OFERT

Kompleksowe wykonywanie usług porządkowo – czystościowych w budynku ...


dodano: 2017-03-28, godz. 11:52:26

Śledztwo w sprawie ...

Prokuratura Okręgowa w Świdnicy nadzoruje przekazane przez Prokuraturę ...Ostatnia modyfikacja strony 04.04.2017, 8:37:42